móda alistera v modrej košeli

Zrodila sa móda

Alister Mackie, ambiciózny mladík, vyštudoval odbor Fashion Design na Central Saint Martins (univerzita umenia a módy v Londýne). Svoj talent okamžite uplatnil ako kreatívny režisér fashion časopisu An0ther Man a ako fashion stylista. Svoju kariéru rozvíjal ešte pred dokončením školy aj v módnom časopise Dazed & Confused, kde pracoval ako asistent Katy England (ktorá je mimochodom pravá ruka Alexandra McQueena a módna stylistka pre Ricarda Tisci Givenchy show – viac o nej na jej instagramovej stránke: Instagram Katy England) a v neuveriteľne krátkom čase sa z Mackieho stal jeden z najpozoruhodnejších módnych editorov svojej generácie na svete.

Móda v plnom prúde

Sicily Style sleduje módne trendy a Mackie je preto neoddeliteľná súčasť našej inšpirácie. Nádych jeho nápadov sme zachytili v niektorých našich produktoch ako sú napríklad naše módne kúsky: extravagantné riasené šaty Sicily Cake alebo extravagantné čipkované čierne šaty Dolce Princess.

Spomínaný umelec navrhoval módne kampaňe pre hráčov ako je Louis Vuitton, Mark Jacobs, Topman, Prada, Christian Dior, Lanvin, Miu Miu, Dunhill, Missoni, Hugo Boss a mnoho, mnoho ďaľších. Navyše, Alister Mackie pre tieto značky stále pôsobí ako stylista.

alister mackie dolce and gabbana style look 300x128 - Móda Alistera Mackie – umelec, ktorý dobil svet módy

Vývoj módnych trendov

Mackieho práca často preteká romantizmom pre tak mužskú ako aj ženskú módu a v jeho dielach vidieť tému nostalgie podanej podvratne a zároveň dôstojne, ako napríklad šaty Romantic Primavera, MIDI šaty Dots alebo romantické tylové šaty Jasmina. V neposlednom rade, Alister Mackie takisto spolupracuje s najvačšími módnymi fotografmi ako sú David Sims, Juergen Teller a ďalší. Kombinácia romantizmu s Dolce and Gabbana kúskami robí z Mackieho naozaj mistra vo svojom obore.

Ukážky jeho diel nájdete nižšie:

 

Ak vás tento článok o móde zaujal, vyjadrite svoj názor v komentároch.

Ďalšie informácie nájdete na instagrame Alistera Mackieho.

Leave a comment